Je wilt in Nederland in een Tiny House wonen, maar waar is dat toegestaan? Het is bijna een dagtaak om alle landelijke ontwikkelingen bij te houden. Het register van Tiny House bewoners ontneemt je die taak, je krijgt vanzelf een bericht wanneer er een nieuwe Tiny House woonlocatie in de regio van jouw keuze wordt ontwikkeld. Wanneer gemeenten, woningbouwcorporaties of grondeigenaren op zoek zijn naar Tiny House bewoners kunnen ze bij het register opvragen wie er in de betreffende regio op zoek is naar een woonlocatie.

Het doel
Het doel van dit register is om (aspirant) bewoners van Tiny Houses die op zoek zijn naar een woonlocatie te koppelen aan nieuwe en bestaande initiatieven rond Tiny Housing. Op deze manier wil Marjolein in het klein bijdragen aan de ontwikkeling van de Tiny House beweging in Nederland. Dit wordt op twee manieren uitgevoerd:
- Informatie over nieuwe ontwikkelingen worden per e-mail aan de geregistreerde (aspirant) Tiny House bewoners verzonden, op basis van de aangegeven zoeklocaties (provincies).
- Gemeenten en woningbouwcorporaties die op zoek zijn naar (aspirant) Tiny House bewoners kunnen een overzicht van de geregistreerde bewoners in hun werkgebied opvragen zodat zij contact op kunnen nemen met deze mensen.
In de praktijk is gebleken dat de tweede manier niet goed werkt, gemeenten en woningcorporaties zoeken meestal geen bewoners omdat de bewoners al in de rij staan. Je moet er dus zo vroeg mogelijk bij zijn, al vroeg in het traject van ontwikkeling. De grote waarde in het Register zit hem dan ook in het tijdig geïnformeerd worden over nieuwe initiatieven en over Tiny Houses die te koop of huur worden aangeboden.
Wiebe Jansma schrijft over het register:
‘Marjolein beheert een register met nieuwtjes en ontwikkelingen op het gebied van het wonen in Tiny Houses in Nederland. Door middel van dit register worden geïnteresseerden tweewekelijks op de hoogte gehouden van alles wat er speelt met betrekking tot locaties waar men mogelijk in Tiny Houses zou kunnen wonen. Door middel van dit register kwamen wij in aanraking met een groep mensen die bezig zijn met het realiseren van een Tiny House wijk in Groningen, en zij waren nog op zoek naar mensen om een aantal vrijgekomen plekken in deze wijk vullen. Via het register hebben wij een plekje kunnen vinden voor ons Tiny House en hier willen we Marjolein graag voor bedanken! Het register doet precies waar deze voor bedoeld is.’
Kosten
Toegang tot het register is mogelijk voor iedereen die in een Tiny House wil wonen en op zoek is naar een woonlocatie, tegen € 19,50 administratiekosten per jaar. Voor dit bedrag hoef je niet meer zelf alle bronnen in de gaten te houden maar word je automatisch op de hoogte gesteld van nieuwe woonlocaties voor Tiny House bewoning. Je kunt maximaal drie provincies naar keuze opgeven, ik stuur je dan twee keer per maand een e-mail update over nieuwe en bestaande initiatieven rond Tiny House woonlocaties in die provincie.

Britt en Wouter schrijven over het register:
‘We willen je super bedanken voor deze tip, we zijn vandaag langs geweest bij Rezone en gaan vanaf mei ons Tiny house avontuur beginnen in Roosendaal! Zonder jou tip was het niet gelukt!.’
Zoek je initiatiefnemers of leden? Meldt je aan of doe een oproep via het Register
Wil je je Tiny House initiatief(groep) aanmelden bij het Register, zodat de leden jullie kunnen vinden? Of wil je zelf een initiatief starten en zoek je medestanders? Dan kun je ook een oproep doen via het Register van (aspirant) Tiny House bewoners. Dit kost helemaal niets. Stuur een e-mail aan info@marjoleininhetklein.com met daarin een hele korte omschrijving van je initiatief of oproep, en een contact adres waar mensen meer informatie kunnen vinden of je kunnen bereiken (e-mail, website, Facebook pagina of groep et cetera).
Privacy
Wanneer je toegang tot het register aanvraagt dan geef je toestemming dat je gegevens bewaard worden uitsluitend voor het doel informatie door te geven over Tiny House woonlocaties. Je geeft aan in welke provincies je een woonlocatie zoekt en ontvangt alleen over die provincies relevante informatie. Je geeft ook toestemming om je gegevens te verstrekken aan gemeenten of woningbouwcorporaties wanneer deze een Tiny House woonlocatie beogen te ontwikkelen in jouw zoekgebied. Wanneer een andere partij, bijvoorbeeld een particuliere grondeigenaar of een projectontwikkelaar een aanvraag doet bij het register, dan vragen we je eerst of je interesse hebt en of we je gegevens mogen doorgeven aan de betreffende partij. Nogmaals, voor de duidelijkheid: aan commerciële partijen zoals projectontwikkelaars worden geen persoonsgegevens verstrekt tenzij daar nadrukkelijk toestemming voor is gegeven.
Geef je op voor het register
Je kunt je via de shop aanmelden voor het register.
Belangrijk: geef bij de check-out in het notitieveld de volgende informatie op:
- Of je al in het bezit bent van een Tiny House
- Je zoekgebied; in welke provincie(s) (maximaal drie) je in een Tiny House zou willen wonen en op de hoogte gesteld wilt worden over Tiny House woonmogelijkheden.
- Heb je het notitieveld gemist? Maak je geen zorgen, in de bevestiging e-mail die je ontvangt na je bestelling staat hoe je je voorkeuren kunt doorgeven. Check je spam folder even als je die niet in je inbox kunt vinden.