Hallo lieve lezer, long time no write! :) De zomer was blijkbaar voor andere dingen. Afscheid nemen van mijn kippen bijvoorbeeld, en mijn relatie. Allebei niet makkelijk, maar het lijkt wel of er ruimte nodig is in mijn leven voor iets anders. Alleen Hella gaat nu ook niet zo goed met haar gezondheid, en daar heb ik het echt heel moeilijk mee. Niet jij ook weg nu Hella, alsjeblieft. Maar er is ook leuk nieuws hoor, gelukkig!
Zo ben ik van alles aan het maken met oogst uit de tuin, die toch echt wel weer overvloedig is dit jaar! Ik heb bijvoorbeeld voor het eerst vlierbessensiroop gemaakt, van mijn eigen vlier. Ik ben appelazijn aan het maken van gevallen appels, om daar straks ‘fire cider’ van te brouwen. (Superleuk boek en aanrader: Fire cider!) Fire cider is een winterdrankje voor je weerstand. Je snijdt allemaal uien, knoflook, pepers, mierikswortel en ander goeds en dat doe je in een pot, overgieten met appelazijn en dan een paar weken laten staan, iedere dag schudden. Dan zeven, honing erdoor naar smaak en voilà: fire cider! Nou ja, voilà, ik moet het nog maken. Maar het klinkt eenvoudig. En het is dus supergoed voor je weerstand.
Verder heb ik afgelopen week sap gemaakt van mijn eigen druiven, want er hingen ontzettend veel trosjes met kleine druifjes in mijn struik. Klein, maar zoet. Ik dacht: wat moet ik in hemelsnaam met zoveel druiven? Dus heb ik een ‘ontsapper’ gekocht, een soort grote stoomketel om sap te onttrekken aan allerlei soorten fruit. Nou dat werkt prima, en de druivensap is heerlijk! Zelfs ongezoet. De tomatenoogst is matig dit jaar, er kwam schimmel in de tomaten die ik buiten had staan dus ik kon er heel wat weggooien. Alleen de cherries deden het goed buiten. Maar ik had ook nog wat tomaten in de kas en al met al kon ik toch nog 2,5 pot passata maken haha! En er zit ook nog een zak cherries in de vriezer. De bessenoogst was wel supergoed dit jaar: heel veel aardbeien, frambozen, bramen, Japanse wijnbessen. Ook zwarte bessen maar die vind ik niet zo lekker. En zelfs de eerste twee vijgen van eigen struik, en een paar pruimen.
Ander leuk nieuws: ik heb er weer een mooie klus bij! Ik werk niet meer voor CrowdBuilding, dat paste toch niet helemaal bij mij. Al ben ik nog wel aangesloten als Tiny House ambassadeur en draag ik ze een warm hart toe. Maar vanmiddag word ik ingewerkt als projectmedewerker ‘Groene Loper’ door Estella van de Ulebelt in Deventer. Het doel van de Groene Loper is om lokale initiatieven om de leefomgeving te vergroenen te ondersteunen. Mensen die hun eigen tuin of buurt willen vergroenen kunnen bij de Groene Loper om hulp en advies vragen. En er worden toffe acties georganiseerd, zoals de waardplantenactie, waar mensen met flinke korting waardplanten kunnen kopen. Die worden dan weer geleverd door Neerlands duurzaamste groencentrum: Holsto Tuinen & Buitenleven in Olst, waar ik ook een jaartje gewerkt heb. Dan is het cirkeltje weer rond. :) Deze klus past wel bij me, vind je niet?
Nog meer mooi nieuws: mijn website TinyFindy.com is genomineerd voor Website van het Jaar 2025!! Is dat niet geweldig? Je kunt je mijn verrassing voorstellen toen ik een paar weken terug mijn mailbox opende en de nominatiemail daar aantrof. Echt geweldig leuk! Dus nu ben ik iedereen aan het vragen om op TinyFindy te stemmen, en jou dus ook. :) Want het is echt heel bijzonder dat een Tiny House-platform tussen de andere genomineerden zoals Funda staat in de categorie huisvesting. Tiny Houses horen er helemaal bij! En TinyFindy is mijn website, die ik samen met Marcel van Mierlo run. Er zit dus geen grote commerciële organisatie met een dik marketingteam en -budget achter. Het is ontstaan vanuit passie voor klein en duurzaam wonen, en mag langzaam groeien. En dat doet het dus ook. <3 Wil je stemmen op TinyFindy? Je zou me er een heel groot plezier mee doen. Stel je voor dat we winnen! :D Je kunt hier stemmen.
Mijn kippen hebben een fijn nieuw thuis gevonden bij boerderij Koekoek in Olst, waar ze alle ruimte hebben om lekker vrij te scharrelen. Ze hebben hun eigen vertrouwde nachthok daar, en kunnen vriendjes maken met een stel loopeenden als ze willen. Er wordt daar heel goed voor ze gezorgd. Maar ik mis ze wel hoor, ik betrap mezelf er nog regelmatig op dat ik denk dat ze er nog zijn. Dan ben ik onkruid aan het wieden en denk ik bij sommige onkruidjes: dat vinden de kippen lekker. Oh nee, die zijn er niet meer… Of toen het zo warm was, vroeger maakte ik me dan altijd zorgen om de kipjes. Of hun water even verschonen. ’s Morgens uit bed eerst de kippen voeren. Het is er allemaal niet meer bij. Het geeft rust, maar ik mis ze ook echt.
Daarom mag Hella echt niet doodgaan nu hoor! Ach ik weet dat ze een keer gaat. Ze is al 17, een dame op leeftijd. Maar ik heb haar sinds ze 1,5 was, uit het asiel, en ze koos mij echt uit. Ik heb zo’n band met haar. Ik moet al huilen als ik eraan denk dat ze er op een dag niet meer is. Ze is flink vermagerd en eet slecht. Eerder bloedonderzoek wees niets uit, het zag er allemaal supergoed uit voor een kat van haar leeftijd. Maar het gaat niet goed, dus afgelopen vrijdag weer bloed af laten nemen en dat is opgestuurd naar het lab. Vandaag krijgen we de uitslag. Ondertussen heeft ze pilletjes tegen misselijkheid en een pijnstiller, en dat helpt wel. We knuffelen heel veel. En maar duimen dat er iets gevonden is in het bloed en dat er wat aan te doen is. Van mij mag ze wel 22 worden. Maar ik ga niet eindeloos modderen met haar hoor, haar welzijn gaat voor alles.
Nou dat is het voor nu maar weer even. Tot snel lieve lezer!



Wat een log, Marjolein! Goed/beter nieuws en een beetje minder goed, wat we proberen gauw te vergeten. Je kleine gelukjes maken zoveel mooi(s). En je eerste foto… -> niet te geloven dat dát van jou is! Wahw… ’t Blijft zo verleidelijk allemaal…
Lie(f)s.
Wat een groene oase is het geworden he, Lies? Het is het paradijs wat ik altijd wilde, helemaal gelukt! <3
MOOOOOIE FOTO !!!!!!! Marjolein. PRACHTIG!!!!! groetjes Trijnie
Beste Hella, ik ontmoete jou ooit in Alkmaar, Marjolein was druk met de rest bezig.
De 17 jaren en erg mager is normale zaak en zolang je nog redelijk gezonde bejaarde bent.
En euthanasie? Voor mensen een ramp maar als Marjolein wilde, ik heb Poes & Kater nu en ook enkele laten inslapen
omdat dierenarts duur was en niets opgeleverd behalve hoge Factuur.
Je hebt dus op 3 plekken lang geleefd en mooi leven gehad.
Ook geen kippetjes meer rondom en ja, ’t leven is niet onbeperkt en ben zelf nu ook met AOW.
Het is moeilijk na zoveel jaren samen maar soms is het voor beide achteraf toch beste.
Wat een prachtige plek heb je gecreëerd.
En Hella ja, het is moeilijk een huisdier waar je zo’n sterke band mee hebt, te laten gaan. Ik heb na 13 jaar mijn hondje in laten slapen: ze had pijn, liep heel moeilijk en ik dacht jij hoeft geen pijn te lijden omdat ik je niet kan missen. Het voelt goed zo, en een klein jong hondje maakt het gemis minder.
Sterkte.
Hallo Marjolein
natuurlijk wil je jouw Hella niet missen maar wanneer het zover is
dat ze zieker wordt en jij haar zn pijnstilling en zelf palliatieve liefde zorg geeft( hiermee bedoel ik juist niet laten inslapen bij arts ) en haar nabij blijft dan zul je zien dat ze op ‘haar tijd ‘haar leventje voltooit en
indien je haar n rustplaats in een mandje in jouw tuin geeft ;
kun je haar die laatste ervaring ook liefdevol bieden.
Jij krijgt in verdriet dan ook de ervaring dat je door je tranen heen lacht
en beseft hoeveel je om haar geeft en hoe fijn het leven samen was en dat ze toch heeeel nabij blijft.
Je bent dankbaar voor alle jaren samen en weet dan dat jullie beiden
elkaar liefhebben en dit verdwijnt nooit.
Je gaat dan ook voelen dat er genoeg ruimte in je hart is voor een nieuw
familiegenootje van Hella …..strakjes 💝
Sterkte Marjolein
liefs Annemarie
ach wat verdrietig dat t niet goed gaat met Hella..hoe oud ze ook worden je wilt ze nooit kwijt! ik wens jou en Hella veel sterkte en hopelijk kan er wat aan gedaan worden..
Je hebt een speciale band met lieve Hella, juist omdat zij jou uitzocht!
Ik wens je nog een paar mooie senioren jaren met Hella. Katten zijn meesters in het verbergen van ziekte en pijn.
Maar met goede zorg kunnen ze nog jaren een goede kwaliteit van leven hebben. Niet aanmodderen maar ondersteunen.
Als je vragen hebt kan je altijd bij mij terecht, ik heb jaren lange ervaring met name met senioren.
Heel veel sterkte en beterschap!
Liefs en knuffel Linda
lieverd ik wens je veel sterkte met Hella het is een stukje in je leven je krijgt veel liefde van haar.
jammer van je relatie je moet verwerken en ook een plekje geven.
je paradijs ziet er geweldig uit…prachtig zo mooi.
gelukkig gaat met je kippetjes goed.
fijn je bericht te lezen.
ik wens je heel veel sterkte met Hella en het komt goed.xxxx
Veel succes met je nieuwe opdracht, past fantastisch bij je!